Üretim Tesisi

      Hamdard Gıda, Tosya / Kastamonu'da modern ve gelişmiş bir üretim alanına sahiptir. Tesis doğal çevreyi koruyan ve en yeni famasötik GMP standartındaki ekipmanları ile tamamen çalışır durumdadır.

     Hamdard Gıda GMP uyumlu, gelişmiş, iki katlı, 4300 metrekareli kapalı alana sahiptir. Hamdard Gıda en son ISO ve HACCP sertifikasyonundan geçip ve yetkin durumdadır. Şu an da tesis, genel amaçlı bir üretim alanı, özel bir kozmetik üretim tesisi ve sıvı ürün üretimi için özel bir üretim alanından oluşmaktadır. Ek olarak katı dozaj formları-tablet ve kapsül üretimi için kararlaştırılmış farklı bir kata sahiptir. Yeni inşa edilen sıvı ve yarı katı üretim alanı da bu tesiste faaliyete geçecektir. Ayrıca tesis yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki artan talebi karşılamak için hammmadde, paketleme malzemesi ve son ürün için birçok depoya sahiptir. Üretim ve paketleme işlemleri, operasyonların her aşamasında tam dokümantasyona sahip, düzenli çalışan kaliteli makineler aracılığıyla, doğrulanmış metotlara göre gerçekleştirilmektedir. Üretim sahası, üretim ve paketleme alanının gerekliliklerine göre GMP kurallarını takip eder ve ayrıca HACCP kılavuzu ile birlikte ISO gerekliliklerine de uygundur. Son derece gelişmiş HVAC sistemi, üretim alanının konseptine göre çalışma alanına temiz havayı sağlamak, havalandırmak ve kontrol etmek için kullanılır. Bu sistem sayesinde sıcaklık ve nem seviyesi istenilen seviyede tutulmaktadır.

 

İklimlendirme sistemi ve tesisin tasarımı :

  • - Ürünün kirlenmesini önler.
  • - Çevreyi korur.
  • - Haşarat, böcek, kuş vb. girişlerinin önlenmesi konusunda özen sağlar.
  • - Üretim alanının doğrudan dışarıyla temasını önleyen birçok alan sağlar.

 

Eğitim programları, yazılı plana göre düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Her seviyede personel, işlerini kaliteli şekilde gerçekleştirmek için genel GMP, HACCP ve Teknik Eğitimden geçmektedir.

Saf su ve dağıtım tesisi; 24 saat sirkülasyon devresi, düzgün iç yüzeyler ve uygun malzemelerden oluşan son teknolojiye sahiptir ve su kalitesinin ilgili şartlara göre korunması için tasarlanmıştır.

Faaliyetlerimiz

  • - Besin ve gıda takviyeleri imalatı – yerel pazara, ihracata veya 3. şahıslara tedarik edilecek besin ve gıda takviyelerini işlemek ve paketlemektedir.
  • - Depolama - Hammadde ve ambalaj malzemelerinin üretim gereksinimlerini karşılamak ve ayrıca Farmasötiklerin İyi Depolama Uygulamaları kavramına göre.bitmiş ürünlerin depolamakta ve sevkiyatını yapmaktadır.
  • - Mühendislik – Besin ve gıda takviyeleri üretimine göre, sağlık güvenliği, çevrenin korunması, altyapı bakımı, atık arıtması, atıkların güvenli bertarafı ve makine ve diğer bakım hizmetlerini sürdürmektedir.
  • - Kalite Güvence / Kalite Kontrol -Araştırma & Geliştirme – KK / KG ile işbirliği içinde proses validasyonunun, metot validasyonunun yapılmasından ve formülasyon geliştirilmesinden sorumludur. Gıda takviyesi ürünlerinin stabilite çalışması ve raf ömrü tayinini yapmaktadır. Yeni / gelişmiş teknolojiye uygun olarak mevcut formülasyonların yeniden şekillendirilmesi / iyileştirilmesinden sorumludur.