Hamdard Gıda Kastamonu Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

 

 

 

 

 


KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ – HAMDARD GIDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Hamdard Gıda İthalat İhracat Dış Ticaret Ltd. Şti. kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında Kastamonu Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Celal Dere, Bangladeş Hamdard Laboratories (Waqf) Genel Müdür Yardımcısı, Bangladeş Hamdard Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Hamdard Gıda şirketi ortağı Mohammad Zamal Uddin, Hamdard Gıda şirketi ortağı İsmet Amber, Bangladeş Hamdard Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Md. Abdul Mannan, KUSİ İl Temsilcisi ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş, Rektör Danışmanı Doç. Dr. S. Tunay Kamer, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Öztürk, Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal ile Bangladeş Hamdard Üniversitesi’nden gelen akademisyenler ve fabrika yönetimimiz iştirak etti.

İmzalanan işbirliği mutabakatının kapsamı teknolojik yenilik, Ar-Ge, tasarım, sistem entegrasyonu, dış ticaret ve sertifikasyon faaliyetleri kapsamında proje geliştirilmesi, etkinlikler planlama ve yürütme konularında ortak çalışmalar yapılması; teknik seminer, sempozyum, kongre, çalıştay vb. etkinlikler yapılması ve destek verilmesi; Kastamonu Üniversitesi öğrencileri için staj ve araştırma çalışmaları yapılması konularında eşgüdüm çalışmaları yürütülmesi, taraflarca hem fikir olunan proje, araştırma, tez vb. çalışmalar için HAMDARD imkanlarının kullanılması ve TÜBİTAK, TSE, KOSGEB gibi kuruluşların destek programlarından ve fiziksel imkanlarından faydalanma girişimlerinde bulunulması; yapılan çalışmaların ulusal ve uluslararası tanıtımının sağlanması için gerekli çabaların gösterilmesi hususlarını içermektedir.

 

İmza merasimin ardından Üniversite külliyesinde ve Üniversite Merkezi Araştırma Laboratuvarında inceleme ve teknik gezi yapıldı.